Kontakt

044 119 925

Shqip

GOLDEN EAGLE, në Panairin „GULFOOD“ në Dubai

GOLDEN EAGLE, në Panairin „GULFOOD“ në Dubai

2019-02-21

E themeluar në vitin 1994 dhe e rindërtuar mbas luftës në Kosovë në vitin 1999, firma „ Frutex“ me pronarë Shaqir Palushi, që nga viti 2006 nxori në treg pijen energjike“ GOLDEN EAGLE“ „GOLDEN AEGLE“ falë cilësisë së shpejti u bë pija më e preferuar energjike në Kosovë e tani mė eksportohet

Lot gëzimi, biznesmeni nga Kosova ia dhuron një shtëpi familjes shqiptare live në emision

Lot gëzimi, biznesmeni nga Kosova ia dhuron një shtëpi familjes shqiptare live në emision

2019-02-10

Pronari i kompanisë “Golden Eagle” nga Kosova është treguar edhe njëherë zemërgjerë. Shaqiri Palushi, live në emisionin ” Dua të të bëj të Lumtur ” në Top Channel ka dhuruar një shtëpi për një familje skamnore në Shqipëri, shkruan AlbanienShow Antoneta kur kishte qenë e re ishte martuar me

Shaqir Palushi nga Frutex: Pas taksës, kemi pasë 30 % rritje të konsumit

Shaqir Palushi nga Frutex: Pas taksës, kemi pasë 30 % rritje të konsumit

2019-01-24

Prodhuesi vendor, Shaqir Palushi nga kompania Frutex, ka thënë se taksa 100 % e vendosur nga Qeveria e Kosovës për produktet e Serbisë dhe Bosnjes e Hercegovinës ka pasë efekte shumë pozitive. “Vendimi i Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës ka qenë vendim i guximshëm, ndoshta më i rën

Palushi: Për zhvillim të ekonomisë të përkrahen kompanitë eksportuese

Palushi: Për zhvillim të ekonomisë të përkrahen kompanitë eksportuese

2019-01-24

Ky vit është paralajmëruar nga Qeveria e Kosovë që të jetë vit i ekonomisë. Por në anën tjetër prodhuesit vendorë dhe ekspertët e ekonomisë kanë deklaruar në vazhdimësi se ekonomia është lënë pas dore, nga institucionet për shkak të dominimit të temave të mëdha politike në vend. Këtë vit ata shp

Biznesmeni Shaqir Palushi i fton kompanitë t’i rrisin pagat që rinia mos ta braktisë Kosovën

Biznesmeni Shaqir Palushi i fton kompanitë t’i rrisin pagat që rinia mos ta braktisë Kosovën

2019-01-17

Pronari i kompanisë “Frutex” Shaqir Palushi u ka bërë thirrje pronarëve të kompanive vendore që të bëjnë rritjen e pagave për punëtorët e kompanive të tyre, pasi vetëm në këtë mënyrë mund ta ndalin braktisjen e Kosovës nga rinia. “Thirrje pronarëve të kompanive në Kosovë: Ti rrisim pagat e pu

Frutex Group filloj me shpërndarjen e dhuratave...

Frutex Group filloj me shpërndarjen e dhuratave...

2018-12-20

 Për dallim nga vitet e kaluar ku kompania Frutex ka shpërndar dhurata për fëmijët në qerdhe të ndryshme të Kosovës, gjat këtij viti dhuratat do të shpërndahen për fëmijët me nevoja të veqanta. Sot kemi qenë prezent në qytetin e Prishtinës në  Organizaten  "Down Syndrome Kosova" dhe Shoqatën "

Frutex shpallet Exportusi i vitit 2018

Frutex shpallet Exportusi i vitit 2018

2018-12-20

Frutex shpallet Exportusi i vitit 2018 Në gala mbrëmje e organizuar nga Oda Ekonomike e Kosovës ku përveç bizneseve të ndryshme dhe udhëheqësve të Odës, ishin te prishem edhe udhëheqësit me të lartë të institucioneve të Kosovës si Kryeministri Z. Ramush Haradinaj dhe Ministri i Tregtisë dhe In

Fillon zëvendësimi i lëndës së parë serbe me ato të prodhuara në Kosovë

Fillon zëvendësimi i lëndës së parë serbe me ato të prodhuara në Kosovë

2018-11-17

  Qeveria e Kosovës në fillim të nëntorit ka marrë vendim për vendosjen e taksës doganore prej 10 për qind në të gjitha importet me prejardhje nga Serbia dhe Bosnje Hercegovina. Vendosja e kësaj takse ka bërë  që kompania Frutex të përshpejtojë procesin e instalimit të linjës së  punimit të  frut

Produktet Tona

Golden Eagle

Energy Drink

Më Shumë

Relax Juices

Lëngje Frutash

Më Shumë

Pije Freskuese

Të Gazuara

Më Shumë

Golden Eagle

Energy Drink

Golden Eagle lider në Kosovë  dhe rajon si simbol i cilësisë dhe shijës së përkryer .Golden Eagle ka filluar të pushtoj edhe botën duke qenë prezente në 29 vende.